Vantilatörünüz bozulduysa vantilatör tamiri, arıza nedenleri ve vantilatörünüzü nereye tamir ettirebileceğiniz konusunda yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Vantilatör Neden Bozulur?

Vantilatör bozulma nedenleri pek çok farklı sebepten oluşmaktadır.

  1. Vantilatörü çok uzun süre hiç kapatmadan çalıştırmak motorun bozulmasına neden olabilir.
  2. Vantilatörün motorundaki kablolar kısa devre yapabilir.
  3. Vantilatörün dönen kısmına sert bir cisim çarpması sonucu bu bölge zarar görebilir.

Bozulan Vantilatör Evde Tamir Edilir Mi?

Bozulan vantilatörü evde tamir edip edemeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Eğer vantilatörün neden bozulduğunu ve nasıl onarılacağını anlayacak ve tamir işlemini gerçekleştirecek kadar elektronik konularda bilgiliyseniz bozulan vantilatörünüzü evde tamir edebilirsiniz. Eğer elektronik konularda bilgili değilseniz ve tamir işleminden anlamıyorsanız bu durumda vantilatörü evde tamir etmeye çalışmanız vantilatörünün tamir edilemeyecek ölçüde bozulmasına yol açabilir. Yine elektronik cihazın tamiri sırasında bir kaza oluşabileceğinden vücut bütünlüğünüzü tehlikeye atmamak için bu durumda güvenilir bir yere vantilatörünüzü tamir etmesi için teslim etmenizde fayda vardır.


Vantilatör Nereye Tamir Ettirilir?

Vantilatör tamir servisi ve elektronik cihazların tamirini yapan yerlere vantilatörünüzü tamir ettirebilirsiniz. Vantilatörünüzün tamirinin en iyi şekilde yapılması için güvenilir ve işini iyi yapan bir elektronik cihazların tamirini yapan yer seçmenizi öneririz. Yine eğer vantilatörünüzün servisi varsa servis tamiri en iyi şekilde ve orijinal parçalar ile tamir imkanı sunduğu için servise vantilatörünüzü tamir ettirebilirsiniz. Eğer sizin bir hatanız sonucu vantilatör arızalanmadıysa servis vantilatörünüzü ücretsiz şekilde tamir ederek size teslim edecektir.Balcı Teknik Tamir olarak vantilatör tamir hizmeti vermekteyiz.

Vantilatör Tamir Fiyatı Ne Kadar?

Vantilatör tamir fiyatları tamir için seçtiğiniz mekana, vantilatörün bozulma nedenine ve hangi parçalar ile arızanın tamir edileceğine göre değişen vantilatör fiyatları ile tamir edilmektedir. Arızalı vantilatörünüzü inceleyen servis ya da elektronik cihaz tamiri yapan kişi size net bir fiyat bilgisi verecektir. Bu tamir fiyatının size uygun gelip gelmemesine göre vantilatörünü tamir ettirmeye ya da yeni bir vantilatör satın almayı seçebilirsiniz. Bazen vantilatörün tamir fiyatı ürünün satın alma fiyatına yakın olacağı için bu durumda yeni bir vantilatör satın almanız sizin lehinize olacaktır.