Ütünüz bozulduysa neden arızalandığı ve tamirinin nasıl gerçekleştirileceği hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bir yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.

Ütü Neden Bozulur?

Ütü de diğer elektronik cihazlar gibi pek çok bozulma nedeni sonucu arızalanabilen bir elektronik cihazlardır. Bozuk ütü eşyalarınızı ütüleyememenizin yanı sıra aynı zamanda ciddi ev kazalarının yaşanmasına neden olacağı için çok tehlikeli bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle bozulan ütünün bir an önce tamir edilmesi çok önemlidir. Ütünün bozulma nedenleri arasında aşağıdaki nedenler yer almaktadır:

  • Ütünün kablosunun arızalanması
  • Ütünün açık unutulması sonucu aşırı ısınması ve kablosunun erimesi
  • Ürünün güç kaynağının bozulması
  • Ürünün yanlış ürünlerde kullanımı sonucu zarar görmesiÜtünün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Ütü bozulduğu zaman bozulma sebebi dışarıdan belli olabileceği gibi dışarıdan bakıldığında belli olmayabilir de. Bu durumda eğer ütünün fişini prize taktığınızda ütünüz çalışmıyorsa ya da prize taktığınızda yanık plastik kokusu ve ani bir ışık patlaması görülüyorsa, ütü yeterince ısınmıyorsa, ürünün kablosu erimişse ya da kopmuşsa ütünüzün bozulduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Bozulan Ütü Evde Tamir Edilir Mi?

Bozulan ütü tamiri evde gerçekleştirilebilen bir tamirdir ancak bunun için çok iyi bir elektronik cihaz tamiri ve arızanın giderilmesi için gerekli olan yedek parçaların tamiri gerekir. Eğer yeterince bilginiz yoksa bu durumda ütüyü tamir edeyim derken ütünün çok daha ciddi bir şekilde hasar almasına neden olabilirsiniz. Yine yanlış tamir sonucu ütüyü çalıştırmaya çalıştığınızda çeşitli ev kazalarının oluşmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle en garantili ve güvenilir tamir yöntemi şüphesiz ütünün tamirinden anlayan servis ya da elektronik cihaz tamir yerlerine ütünüzü teslim etmek olmalıdır.

Bozulan Ütü Ne Kadara Tamir Edilir?

Ütünüz bozulduysa ve tamir için ne kadar para ödemeniz gerektiği konusunda net bir bilgi almak istiyorsanız bunun ancak yapılan incelemeler sonucu arızanın nedeni ve değiştirilecek parçaya göre belirlenebileceğini bilmenizde fayda vardır. Bozulan ütünüzü inceleyen servis ya da tamir edecek kişi size net bir ütü tamir fiyatı verecektir. Bu fiyata göre ütünüzü tamir ettirip ettirmeyeceğinize karar verebilirsiniz.


Ütü Nereye Tamir Ettirilir?

Ütünüzü ettirmek için ütü markasının servisi ile iletişime geçebileceğiniz gibi ütü tamiri yapan bir tamirciye de ütünüzü götürerek inceletebilir ve arızası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Balcı Teknik Tamir olarak ütü tamiri hizmeti vermekteyiz.