Günümüzde bir çok model elektirik süpürgesi bulunmakta. Teknoloji geliştikce elektirik süpürgeleri de bundan nasibini almakta. Bugün, elektirik süpürgeleri hem güçlü çekim gücüne sahip, hem de çektiği tozu en hassas biçimde içerisinde muhafaza edebiliyor.  Elektirik süpürgelerinin hayatımıza getirdiği kolaylıklar tabiki tartışılmaz. Fakat bu kolaylıkların yanı sıra elektirik süpürge bakımı da bir o kadar can sıkıcı olabiliyor.

Bir çoğumuzun zaman zaman elektirik süpürgesinin cekim gücünün azaldığı, elektirik süpürgesinin çekmediği olabiliyor. Bunun bir kaç sebebi olabilir;

Elektirik Süpürgesi Ucu (Emici ) Tıkanması

Elektirik süpürgenizin emici ucu tıkanmaya en müsait yerlerden birisidir. Süpürgenizin çekim gücünü etkilemesi muhtemeldir. Temizlemesi zahmetli olsada düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Elektirik Süpürgesi Hortum ve Borusu Tıkanması Ve Temizliği

Süpürgenizin hortum ve borusuna takılan bir cisim çekim gücünü önemli ölçüde azaltır. Emici başlığında bir sorun yoksa hortum ve borusunu kontrol etmek gerekir. oldukca uğraştırıcı bir işlemdir. Uzun süre temizlenmeyen boru ve hortumlarda da zamanla pislik birikimi olur. Temizlenmediği sürece sorun ortadan kalkmaz.

Elektirik Süpürgesi Toz Hanesi veya Toz Torbası

Düzenli olarak toz hanesini veya toz torbasını kontrol etmenizde fayda var. Fazla dolmuş bir toz torbası elektirik süpürgenizin çekim gücünü önemli ölçüde azaltır.

Elektirik Süpürgesi Filtre ve Motor Temizliği

Bugun neredeyse hepimizin evinde, ev toz ve akarlarına alerjisi olan bir aile bireyi bulunmakta. Bu yüzden elektirik süpürgesi alırken çekim gücü kadar toz ve akarları ne kadar haznesinde tutabildiğine de dikkat ediyoruz. Malum bir taraftan süpürürken bir taraftan süpürge toz ve akar saçarsa hiç bir anlamı kalmaz. Bunun için bu konuda oldukca iyi, özel filtreler ile donatılmış süpürgeler alıyoruz.

Elektirikli süpürgesi arızalarından çoğu filtre temizliğinin yeterli yapılmaması sonucu motorun da toz ile kaplanması, tıkalı filtreler ve toz dan sebep zorlanan motorun aşırı ısınması ve sonuç olarak yanarak çalışmaması oluyor.

Elektirikli ev aletleri tamirinde 17 senelik tecrübeye sahip Balcı Teknik Tamir olarak; Elektirikli süpürgenizin, motor, filtre ve aparatlarının gerekli temizlik ve bakımlarını yaparak süpürgenizin en az ilk günkü kadar iyi çekmesini sağlıyoruz.

 

 

 

Büyük masraflar ödememek için Elektirik süpürgenizin Motor ve filtre temizliğini uzmanına yaptırın.

Bize Getirin.

BİZ NEREDE MİYİZ?