Blender neden bozulur, nasıl tamir edilir, blender yedek parçaları nedir, blender tamir servisi gibi merak ettiğiniz soruların cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Blender Neden Bozulur?

Her elektronik cihazın olduğu gibi blender modelleri de bozulabilen elektronik cihazlardır. Blenderın bozulmasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerden birkaçı şu şekildedir:

  1. Yanlış blender kullanımı
  2. Blenderı maksimum kullanım süresinden daha uzun süre çalışır vaziyette kullanmak
  3. Blenderda çektiğiniz sert ve parçalanması zor yiyeceklerin bıçaklara zarar vermesi
  4. Blenderın elektronik sisteminde görülen arızalar
  5. Blenderın kablosunun zarar görmesi vs.

Bozuk Blender Nasıl Anlaşılır?

Blenderınız bozulduysa, bozulduğunu pek çok farklı şekilde belli edebilir. Örneğin çalışmayabilir ya da çalışırken zamanla çalışma hızı düşebilir. Eskiden hazneye koyduğunuz yiyecekleri istediğiniz boyuta kadar parçalarken artık eskisi gibi bir performans ile yiyecekleri öğütemeyebilir. Bu emarelerden birini ya da birkaçını gözlemlerseniz blenderınızın bozulduğunu anlayabilirsiniz.


Blenderım Bozuldu Nereye Tamir Ettirmeliyim?

Eğer blenderınız bozulduysa ve nereye başvuracağınız konusunda kararsızsanız blenderınızın markasının servisine başvurmanızda fayda vardır. Her blender tamir servisi kendi markasının yedek parça ve ürünlerini temin ettiği için başka bir markanın servisi sorunu çözmeniz konusunda yetersiz kalacaktır. Eğer blender markasının bir servisi yoksa bu durumda elektronik cihazların tamirini yapan güvenilir bir yere blenderınızı tamir ettirebilirsiniz.Balcı Teknik Tamir olarak blender tamir hizmeti vermekteyiz.

Bozuk Blenderı Kendim Tamir Edebilir Miyim?

Elektronik cihazlar son derecede hassas ve dikkatli tamir edilmesi gereken ürünlerdir. Eğer elektronik cihazların dilinden anlıyorsanız blenderın zarar gören parçasının değişimini kendiniz yapabilirsiniz. Ancak elektronik cihazlardan anlamıyorsanız hem kendinize hem de ürüne daha fazla zarar vermemek adına ürünü tamir için blender markasının servisine ya da diğer elektronik cihazların tamir edildiği bir yere teslim etmenizi öneririz.

Bozuk Blender Nasıl Tamir Edilir?

Bozuk blender dışarıdan bakıldığı zaman sorunun ne olduğu anlaşılabileceği gibi dışarıdan sorunu anlaşılamayabilir de.  Bu durumda blenderın incelenmesi ve arızanın neden kaynaklandığının çözümlenmesi gerekir.


Bazı arıza türleri ve çözümü şu şekildedir:

  1. Kablo hasarı meydana gelmişse blenderın kablosu yenilenir.
  2. Blender bıçağı kırıldıysa ya da artık kesmiyorsa yedek bıçaklar ile blender bıçağı yenilenir.
  3. Blenderın elektronik sisteminde bir kısa devre olduysa ve tamir edilebilecek mahiyetteyse kısa devreye uğrayan parça yenilenir.
  4. Blenderın haznesi zarar görmüşse yedek hazne temin edilir.

Blender Tamir Fiyatı Ne Kadar?

Blenderın arızasına ve değişecek parçasına göre, başvurduğunuz servis ya da elektronik cihaz tamiri yapan yere göre blender tamir fiyatı değişim gösterecektir. Net bir fiyat için servisin ya da elektronik cihaz tamiri yapan yerin blenderınızı incelemesi gerekecektir. Daha sonra eğer blender tamir edilebilir bir konumdaysa tamir için size fiyat iletecekler ve sizin fiyatı kabul edip etmemenize göre ürün tamir edilecek ya da tamir edilmeden size geri teslim edilecektir.